Wystawy / Shows
   
Plan sędziowania / Judging plan (PDF)       

Wykaz wystawców / List of exhibitors (PDF)


Plan terenu wystawy / Plan of the show ground     13.05.2017    14.05.2017


Z przyczyn niezależnych od organizatora wystawy nastąpiła zmiana w obsadzie sędziowskiej.
Zamiast sędziego Jean-François Vanaken oceniać będą:
SOBOTA - ring 14 - sędzia:  Marek Trębala (PL)
NIEDZIELA - ring 6 - sędzia:  Rafael Malo Alcrudo (ES)
 
 
Wystawa - Show
  XXV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - International Dog Show (CACIB)
 
Miasto - City, Date - Date

Łódź, 13-14.05.2017

GŁÓWNY SPONSOR WYSTAWY


Fundatorzy nagród

                  

           

                   

Patronat Honorowy

 

Patronat medialny

      

Miejsce - Place

Stadion KS START - Łódź, ul. Św.Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58

Termin przyjmowania zgłoszeń - Deadline of entries

3.05.2017

Opłaty - Entry Fees

Wystawcy krajowi (wpływ na konto oddziału do dnia 4.05.2017)
- za pierwszego psa (z katalogiem)  120 zł
- za każdego następnego (bez katalogu)  110 zł
- za psa w klasie młodszych szczeniąt, szczeniąt i weteranów (bez katalogu)  50 zł
- za psa z tytułem Int.Champ. (bez katalogu)  70 zł
- za psa rasy polskiej (bez katalogu)  bezpłatnie - pod warunkiem wystawienia

Dla członków oddziału w Łodzi obowiązuje zniżka 10 zł za psa - opłata musi zostać wniesiona do dnia 28.04.2017

Konkurencje dodatkowe:
- Najlepsza Para  40 zł
- Najlepsza Grupa  40 zł
- Konkurs Młody Prezenter  40 zł/dzień

Dla wystawy w systemie wystawy.NET dostępne są płatności PayU.

UWAGA !
Opłaty za psy zgłoszone w terminie do dnia 3.05.2017, wnoszone po dniu 4.05.2017 oraz w dniach wystawy, wynoszą 180 zł za każdego psa, bez względu na klasę i ilość zgłoszonych psów.
Każdy zgłoszony pies/suka podlega opłacie, bez względu na to, czy zostanie doprowadzony do oceny, czy też nie.



Foreign exhibitors - payment up to 4.05.2017:
- for the first dog (with Catalogue)  50 EUR
- for every additional dog (without Catalogue)  50 EUR

- minor puppy, puppy and veteran class  30 EUR
- Best Couple, Best Breeders Group  20 EUR
- Junior Handling  20 EUR/day

ATTENTION !  Paid after 4.05.2017 and at the show 60 EUR for every dog.

On-line payment PayU for this show are available in the wystawy.NET system.
 


Konto bankowe - Bank account

35 1240 3031 1111 0000 3426 6805, PKO SA VI O/Łódź

Foreign exhibitors:
IBAN:  PL 67 12403073 1978 0010 5723 7759
SWIFT: PKOPPLPW
Bank address:  Bank Pekao SA - Centrala, ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa

The banking fee must pay owner of the dog. / Koszt przelewu bankowego pokrywa w całości wystawca.

Reklamy w katalogu, stoiska handlowe

Indywidualne/Individuals
czarno-biała/black and white - cała strona/whole page  -  150 PLN/40 EUR
czarno-biała/black and white - pół strony/half page  -  75 PLN/20 EUR
kolorowa/colour - cała strona/whole page  -  300 PLN/80 EUR
kolorowa/colour - pół strony/half page  -  150 PLN/  40 EUR

Firmy/Firms
czarno-biała/black and white - cała strona/whole page  -  300 PLN/80 EUR
czarno-biała/black and white - pół strony/half page -  150 PLN/40 EUR
kolorowa/colour - cała strona/whole page  -  600 PLN/160 EUR
kolorowa/colour - pół strony/half page  -  400 PLN/100 EUR


W katalogu zostaną zamieszczone tylko reklamy wcześniej opłacone.


Formaty reklam: cała strona (A-5) - 115 x 178 mm, pół strony (A-6) - 115 x 87 mm.
Gotowe reklamy - format pliku: CDR (Corel Draw - czcionki zamienione na krzywe), TIFF (min. 300 dpi), JPEG lub PDF.
Materiały do reklam: tekst + zdjęcia (TIF lub JPEG, min. 300 dpi).

Pliki można wysłać e-mail'em do dnia 25.04.2017 na adres: lodz@wystawy.net lub na adres oddziału.

Stawki za wynajem stoisk handlowych - opłaty zaksięgowane na koncie oddziału do dnia 8.05.2017
stoiska handlowe - 100 zł + 23% VAT/mb za dzień handlowy
stoiska gastronomiczne - rożen 1000 zł - do 8 metrów, powyżej 8 metrów - 100 zł za każdy kolejny metr za dzień handlowy + VAT
mała gastronomia - do 4 mb - 500 zł, powyżej - 100 zł/mb za dzień handlowy + VAT

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: lodzkioddzial@zkwp.pl

Reklama w relacji online
Istnieje możliwość wykupienia planszy reklamowej w relacji online: dla firm 600 zł, dla hodowców 300 zł.
Plansza będzie wyświetlana w oba dni wystawy.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: lodzkioddzial@zkwp.pl do 08.05.2017

Sędziowanie grup / Division of groups

  13.05.2017 (sobota/Saturday) - grupy/groups: 1, 3, 4, 5, 6, 10, rasy nieuznane przez FCI / breeds not recognized by FCI

14.05.2017 (niedziela/Sunday) - grupy/groups: 2, 7, 8, 9

Planowana obsada sędziowska - Judges

FCI 1
sobota
(Saturday)
Marek Czerniakowski (PL)
    Owczarek niemiecki / Deutscher Schäferhund / German Shepherd Dog

Elena Balazsovits (HU)
   
Australian Cattle Dog
    Bearded Collie
    Bergamsco
    Bouvier des Flandres
    Komondor
    Lancashire Heeler
    Owczarek australijski (typ amerykański) / Australian Shepherd
    Owczarek australijski Kelpie
    Owczarek francuski Briard
    Owczarek kataloński
    Owczarek staroangielski - Bobtail / Old English Sheepdog - Bobtail
    Puli
    Pumi 
    Saarlooswolfhond / Saarloos Wolfdog
    pozostałe rasy / other breeds

Maija Heinilä (N)
    Owczarek szetlandzki / Shetland Sheepdog
    Owczarek szkocki długowłosy / Collie Rough
    Owczarek szkocki krótkowłosy / Collie Smooth

Jeff Luscott (GB)
    Border Collie
    Welsh Corgi Cardigan
    Welsh Corgi Pembroke

Alexandr Soroko (BLR)
    Biały owczarek szwajcarski / White Swiss Shepherd Dog
    Ceskoslovensky Vlciak
    Ciobanesc Romanesc Carpatin
    Ciobanesc Romanesc Miortic
    Owczarki belgijskie / Belgian Shepherd Dog
    Owczarek francuski - Beauceron
    Owczarek południoworosyjski Jużak
    Scipperke

Viachaslav Viarbitski (BLR)
    Polski owczarek nizinny / Polish Lowland Sheepdog
    Polski owczarek podhalański / Tatra Shepherd Dog
 

FCI 2
niedziela
(Sunday)
Rafael Malo Alcrudo (ES)
    Mastif hiszpański / Spanish Mastiff
    Mastif pirenejski / Pyrenean Mastiff
    Sznaucer olbrzym / Giant Schnauzer
    Sznaucer średni / Schnauzer

Vitaliy Belskyy (UA)

    Bullmastiff
    Dogue de Bordeaux
    Rottweiler
    Shar Pei

David Gattegno (F)
    Dogi niemieckie (czarne, arlekiny) / Great Dane (black, harlequin)

Gerard Mignot (F)
    Dogi niemieckie (błękitne) / Great Dane (blue)
    Dogi niemieckie (żółte, pręgowane) / Great Dane (fawn, brindle)

Juta Haranen (EST)
    Appenzeller
    Berneński pies pasterski / Bernese Mountain Dog
    Duży szwajcarski pies pasterski / Great Swiss Mountain Dog
    Entlebucher

Sebastian Harnik (PL)
    Hovawart
    Nowofundland / Newfoundland
    Landseer (typ kontyntalno-europejski) / Landseer (Continental-European type)
    Leonberger
    Pirenejski pies górski / Pyrenean Mountain Dog

Kamen Litov (BG)
    Cane Corso Italiano
    Dog argentyński / Dogo Argentino
    Dog kanaryjski / Dogo Canario
    Dog z Majorki / Majorca Mastiff
    Fila Brasileiro
    Mastif angielski / Mastiff
    Mastif neapolitański / Neapolitan Mastiff
    Tosa
    pozostałe rasy / other breeds

Jean-Francois Vanaken (B)
    Sznaucer miniaturowy / Miniature Schnauzer

Gabriela Ridarcikova (SK)
    Doberman / Dobermann
    Pinczer miniaturowy / Miniature Pinscher
    Pinczer średni / Pinscher
    Pinczer małpi / Affenpinscher

Zorica Salijevic (S)
    Anatolian / Anatolian Shepherd Dog
    Bernardyn / Saint Bernard Dog
    Ciobanesc Romanesc de Bucovina
    Mastif tybetański / Tibetan Mastiff

Alexandr Soroko (BLR)
    Czarny terrier rosyjski / Russian Black Terrier
    Owczarek kaukaski / Caucasian Shepherd Dog
    Owczarek środkowoazjatycki / Central Asia Shepherd Dog

Ligita Zake (LV)
    Bokser / German Boxer
    Buldog angielski / Bulldog
 

FCI 3
sobota
(Saturday)
Sylvie Desserne (F)
    Foksterier krótkowłosy / Fox Terrier Smooth
    Foksterier szorstkowłosy / Fox Terrier Wire
    Jack Russell Terrier
    Norfolk Terrier
    Norwich Terrier
    Parson Russell Terrier

Juta Haranen (EST)
    Kerry Blue Terrier
    Staffordshire Bull Terrier

Vitaliy  Belskyy (UA)
    Airedale Terrier
    American Staffordshire Terrier
    pozostałe rasy / other breeds

Gerard Mignot (F)
    Cairn Terrier
    Dandie Dinmont Terrier
    Skye Terrier
    Terier szkocki / Scottish Terrier
    West Highland White Terrier

Jean-Francois Vanaken (B)
    Border Terrier
    Bulterier / Bull Terrier
    Bulterier miniaturowy / Miniature Bull Terrier
    Irish Soft Coated Wheaten Terrier

Ligita Zake (LV)
    Yorkshire Terrier
 

FCI 4
sobota
(Saturday)
Jeavons Guy (CAN)
     wszystkie rasy / all breeds
 

FCI 5
sobota
(Saturday)
Tony Allcock (GB)
    Szpic miniaturowy (Pomeranian)

Bruno Nodalli (I)
     Akita
     Akita amerykańska / American Akita

Zoia Oleinikova (UA)
    Canaan Dog
    Chow Chow
    Samoyed
    Shiba
    Szpic wilczy / Wolfspitz
    Thai Ridgeback Dog

Gabriela Ridarcikova (SK)
    Basenji

Zorica Salijevic (S)
    Alaskan Malamute
    Siberian husky
    pozostałe rasy / other breeds
 

FCI 6
sobota
(Saturday)
Tamas Jakkel (HU)
     Gończy polski / Polish Hunting Dogs - psy / dogs, wybór Zwycięzcy Rasy / BOB

Rafael Malo Alcrudo (ES)
     Gończy polski / Polish Hunting Dogs - suki / bitches

Olejnik Mirosław (PL)
     Basset Hound
     Dalmatyńczyk / Dalmatian
     Ogar polski / Polish Hound
     Rhodesian Ridgeback

Kamen Litov (BG)
     pozostałe rasy / other breeds
 

FCI 7
niedziela
(Sunday)
Bertil Lundgren (S)
     wszystkie rasy / all breeds
 

FCI 8
niedziela
(Sunday)
Gabriela Ridarcikova (SK)
    Golden Retriever

Zoia Oleinikova (UA)

    Labrador Retriever

Linda Volarikova (SK)
    pozostałe rasy / other breeds
 

FCI 9
niedziela
(Sunday)
Tony Allcock (GB)
    Chiński grzywacz / Chinese Crested Dog
    Mops / Pug

Sylvia Desserne (F)
    Boston Terrier
    Cavalier King Charles Spaniel
    King Charles Spaniel

Amelie Murante (I)
    Chihuahua długowłosy / Chihuahua Long-haired
    Chihuahua krótkowłosy / Chihuahua Smooth-haired

Bruno Nodalli (I)
    Buldog francuski / French Bulldog

Mirosław Redlicki (PL)
    Bichon Frise / Bichon a poil frisé
    Brabantczyk / Petit Brabancon
    Chin japoński / Japanese Chin
    Coton de Tuléar
    Gryfonik belgijski / Belgian Griffon
    Gryfonik brukselski / Brussels Griffon
    Rosyjski toy / Russian Toy
    Terier tybetański / Tibetan Terrier

Maria Zasada (PL)
   
Hawańczyk / Havanese
    Lhasa Apso
    Pekińczyk / Pekingese
    Shih Tzu
    Spaniel kontynentalny miniaturowy Papillon
    Spaniel kontynentalny miniaturowy Phalene

Dorota Ząbek (PL)
    Bolończyk / Bolognese
    Kromfohrländer
    Lwi piesek / Little Lion Dog
    Maltańczyk / Maltese
    Pudle / Poodle 
    Spaniel tybetański / Tibetan Spaniel
 

FCI 10
sobota
(Saturday)
Tony Allcock (GB)
     Charcik włoski / Italian Greyhound

Bruno Nodalli (I)
     Chart rosyjski borzoj / Barzoi

Gabriela Ridarcikova (SK)
     Chart polski

Bertil Lundgren (S)
     pozostałe rasy / other breeds
 

Rasy nieuznane przez FCI
sobota
(Saturday)
Gabriela Ridarcikova (SK)
    wszystkie rasy nieuznane przez FCI / all breeds not recognized by FCI

  Sędzia rezerwowy - Vondrous Otakar (CZ)

Konkurs Młody Prezenter (Junior Handling)

Linda Volarikova
(SK) - Sobota / Saturday
Birgit Bischoff
(D) - Niedziela / Sunday

Regulamin konkursu Młody Prezenter


Konkurencje finałowe CACIB
sobota
Młody Prezenter - sędzia - Volarikova Linda
Konkurencja o tytuł " RASA NIEUZNANA" - sędzia - Vondrous Otakar
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA PARA" - sędzia - Maija Heinilä
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA GRUPA" - sędzia - Alexandr Soroko
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE MŁODSZE SZCZENIĘ” - sędzia - Elena Balazsovitz
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘ” - sędzia - Juta Harenen
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY JUNIOR” - sędzia - Guy Jeavons
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY WETERAN” - sędzia - Mirosław Olejnik
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES RASY POLSKIEJ” - sędzia - Wyacheslav Werbitzkij
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES UŻYTKOWY” - sędzia - Gabriela Ridarcikova
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES ODDZIAŁU” - sędzia - Jeff Luscott
Konkurencja o tytuł „ZWYCIĘZCA GRUPY”
Grupa 1 Zorica Salijevic
Grupa 3 Otakar Vondrous
Grupa 4 Sylvia Desserne
Grupa 5 Vitaliy Belsky
Grupa 6 Andrzej Brabletz
Grupa 10 Jean Vanaken

niedziela
Młody Prezenter - sędzia - Birgit Bischoff
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA PARA" - sędzia - Sebastian Harnik
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZA GRUPA" - sędzia - Vondrous Otakar
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE MŁODSZE SZCZENIĘ” - sędzia - Sylvia Desserne
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘ” - sędzia - Vitaliy Belsky
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY JUNIOR” - sędzia - Rafael Malo Alcrudo
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY WETERAN” - sędzia - Mirosław Redlicki
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES UŻYTKOWY” - sędzia - Kamen Litov
Konkurencja o tytuł „NAJPIĘKNIEJSZY PIES ODDZIAŁU” - sędzia - Tony  Allcock
Konkurencja o tytuł „ZWYCIĘZCA GRUPY”
Grupa 2 Zoya Oleinikova
Grupa 7 Zake Ligita
Grupa 8 Bertil Lundgren
Grupa 9 Bruno Nodalli

Konkurencja o tytuł „ZWYCIĘZCA WYSTAWY - Best in Show - 2017”
Tamas Jakkel
 

Obsada sędziowska może ulec zmianie.


Aktualizacja / Update: 10-05-2017